Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dla Klasy VIII

 

Terminy rekrutacji (szczegółowe informacje) 2023===> Terminy

 

TUTAJ  ZNAJDZIESZ OFERTY SZKÓŁ Z POWIATU INOWROCŁAWSKIEGO  ===> OFERTY

 

 

Zespół Szkół Budowlanych im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu

Ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 34    88-100 Inowrocław

Tel. 52 357 46 80      Strona internetowa; www.budowlankaino.com

E-mail; sekretariat-zspnr5@o2.pl          www.facebook.com/budowlanka.inowroclaw

 

 

 

 

Wiele wyborów - jedna Budowlanka : )

Zespół Szkół Budowlanych im. Generała Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu to jedyna szkoła w mieście, która gwarantujejakość i doświadczenie w kształceniu zawodowym młodzieży. Potwierdza to jej 55 letnia obecność narynku edukacyjnym, dobra opinia, osiągnięcia, a przede wszystkim liczba znajdujących pracęabsolwentów i liczba uczniów kontynuujących naukę na uczelniach wyższych. Szacuje się, że co drugiabsolwent naszej Szkoły znajduje pracę w zawodzie. Powiatowe Urzędy Pracy systematycznie oferująmiejsca pracy naszym budowlańcom. Pracodawcy coraz częściej zatrudniają młodą kadrębudowlańców z możliwością rozwoju zawodowego oferując im m.in. stypendia na dalsze kształceniena kierunkach budowlanych. Warto również wspomnieć o możliwościach jakie stoją przedpotencjalnych absolwentem. Posiadając np. dyplom technika budownictwa można ubiegać się po odbyciu praktyki o uprawnieniabudowlane do kierowania robotami budowlanymi wykonującsamodzielne funkcje techniczne w budownictwie.

Podejmując naukę w Zespole Szkół Budowlanychmłodzież zdobywa wiedzę pod okiem doświadczonych pedagogów, inżynierów, specjalistóww swoich dziedzinach, z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania. Szkoła posiada najnowszysprzęt i oprogramowanie komputerowe, przestronne sale, pracownie, pełnowymiarową salęgimnastyczną, orlik oraz siłownię. Obiekt jest monitorowany, ma dobrą lokalizację – w centrumInowrocławia.

„Budowlanka” cieszy się corocznym dobrym naborem, wzrasta liczba uczących się dziewcząt– jest to szkoła pokoleniowa. Uczniom zapewnia się dobre przygotowanie praktyczneu potencjalnych pracodawców, a nauka języka obcego ułatwiazatrudnienie również w firmach zagranicznych. Liczne wycieczki do miejsc związanych z budowąnowoczesnych obiektów są jedną z form praktycznego kształcenia zawodowego.Szkoła współpracuje z różnymi podmiotami, m.in. z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, z Wyższą Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, z Wyższą Szkoła Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza Kujawskiego w Inowrocławiu, z Zakładem Karnym w Inowrocławiu, z firmami: Knauff Sp. z o.o., Horus – Innowacyjne Materiały Przemysłowe sp. z o. o., Reflex Polska sp z o. o., Rector Polska sp. z o. o., Steico sp. Z o. o., Peri Polska sp. z o. o., z cementownią Kujawy Bielawy.

Uczniowie „Budowlanki” mogą poszczycić się prestiżowymi osiągnięciami zarówno w sferzezawodowej, jak i sportowej. Warto wspomnieć m.in. osiągnięcia w Turnieju Budowlanym „ZłotaKielnia”, tytuł: Mistrza Polski w zawodzie posadzkarz, murarz, monter zabudowy i robótwykończeniowych w budownictwie w rankingu Szkół Ponadpodstawowych oraz Mistrzostwo Polski wkoszykówce chłopców.Zadaniem szkoły jest podnoszenie jakości kształcenia, dlatego nauczyciele przedmiotów zawodowych często zapraszają do „Budowlanki” znane firmy, aby młodzież Branżowej Szkoły I stopnia  mogła odbyć  szkolenia. Ponad to młodzież chętnie bierze udział w realizowanych przez szkołę projektach unijnych np.: ,,Twoja wiedza – Twoja przyszłość III‘’, którego Beneficjentem jest Powiat     Inowrocławski, ,,Stawiam na wiedzę – szkolenia podnoszące kwalifikacje i kompetencje zawodowe‘’, dodatkowe kursy koparko-ładowarek. Wysoka zdawalność egzaminów maturalnych i egzaminów zawodowych, duża liczba stypendystów za dobre wyniki w nauceto najlepsza wizytówka naszej wyjątkowej szkoły.

Potrzeba rozwoju szkolnictwa zawodowego jest obecnie priorytetem Państwa, a budownictwo jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki narodowej i dlatego warto zostać uczniem inowrocławskiej Budowlanki.

Linki do filmów

Technik budownictwa-    https://youtu.be/dCpYVVNbZII

Technik renowacji elementów architektury  -  https://youtu.be/lmLL_G-yyyE

Technik architektury krajobrazu -  https://youtu.be/vihSxt253fo

Technik geodeta - https://youtu.be/F2uEQvLIe8o

Technik energetyki odnawialnej - https://youtu.be/IPV9a1AWQto

Szkoła branżowa  - https://youtu.be/Mj3MmQnYX04

http://gniewkowiec.pl/pliki/plik/opis-szczegolowy-zawodow-na-rok-20222023-1646942842.odt

 

 

2021

 

OFERTY SZKÓŁ Z POWIATU ===>  Gazetka edukacyjna 

 

 

 

 

 

Informator dla uczniów klas VIII   Dalsze ścieżki kształcenia dla uczniów klas 8 szkoły podstawowej

 

Zespół Szkół Weterynaryjno-Przyrodniczych w Kobylnikach

https://www.facebook.com/zswp.kob ylniki/

https://www.facebook.com/t.weterynarii/

https://www.facebook.com/rolnicykobylniki/

https://www.facebook.com/tech.lesnik.kobylniki/

 

 

Zespól Szkół Chemiczno-Elektronicznych w Inowrocławiu


Zespól Szkół Ekonomiczno-Logistycznych w Inowrocławiu

 

 

Zespól Szkół im.Jana Pawła w Kościelcu

 

Zespół Szkół Budowlanych w Inowrocławiu

            

 

II LO w Inowrocławiu

 

Zespól Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Inowrocławiu

 

 

Zespół Szkół im.Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Szukaj nas na