Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Realizowane projekty

Rok szkolny 2024/2025

Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej  w Gniewkówcu będą realizować autorski projekt matematyczny pn. „ Matematyczne Asy z Gniewkówca” w ramach programu grantowego „Rosnę z matematyką” finansowanego przez Fundację  mBanku. Operatorem konkursu jest Fundacja Dobra Sieć.  

Celem tego konkursu jest rozwijanie kompetencji matematycznych wśród dzieci objętych edukacją przedszkolną i promowanie dobrych praktyk w tym zakresie a także postrzeganie matematyki jako dziedziny obecnej w życiu codziennym wraz z jej praktycznym zastosowaniem.

            Projekt realizowany jest od 19.02.2024r. – 31.05.2024r. Placówka otrzymała grant w wysokości 4.975,00 zł. Koordynatorem i autorką projektu jest p. Elżbieta Frydrych. W ramach realizowanego projektu w przedszkolu odbywają się  cykliczne zajęcia matematyczne, zostaną także zorganizowane warsztaty edukacyjne dla dzieci pn. „Wielkanocne baby i mazury” oraz „Sensoryczna matematyka na boso”, konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców pt. „Eco przyrząd do pomiaru” a także zakupione będą pomoce dydaktyczne: wiatrak matematyczny i liczmany, drewniane zestawy do nauki liczenia, liczmany sześcienne, zwierzątka matematyczne i klocki Denisa.

            Na uwagę zasługuje fakt, iż w trzeciej edycji programu grantowego „Rosnę z matematyką” wpłynęło do fundacji m Banku 518 wniosków, a dofinansowanie otrzymało 209 projektów, co uznajemy za nasz mały sukces. 

 

 

Rok szkolny  2021/2022

BohaterON – włącz historię! - to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc. Nasza szkoła w tym roku przystąpiła do tejże kampanii.
W zajęciach udział wzięli uczniowie klasy I II i III ( w niepełnym składzie z powodu pandemii), uczniowie klasy V, a także VII i VIII.
Podczas zajęć realizowane były scenariusze zaproponowane przez twórców BohaterOn. Dzieci z klas młodszych bardzo żywiołowo odebrały "Niebajkę o Powstaniu Warszawskim", zadawały wiele pytań, bo po raz pierwszy usłyszały o tym wydarzeniu. Były wyraźnie poruszone losem " powstańców. W Klasie V uczniowie wysłuchali słuchowiska o "Małym", a następnie rozmawiały na temat uczuć i przeżyć bohatera.
Wielu uczniów po raz pierwszy w pogłębiony sposób poznało losy powstańcze. Podobnie jak młodsi koledzy zadawali pytania, poznawali biogramy powstańców. Starsi uczniowie mieli już nieco większą wiedzę o Powstaniu Warszawskim, choć nie o takich szczegółach jak przyczyny jego wybuchu czy choćby znajomości codziennego funkcjonowania ludności miasta w czasie tego wydarzenia. Udział w kampanii BohaterOn na pewno powtórzymy, pamiętając o Bohaterach 1944 roku.

Efekt pracy można zobaczyć  pod adresem      https://youtu.be/jiiMnRNgeRc         

 

 

Rok szkolny  2020/2021

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła jest odpowiedzią na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Uczniowie mogą ogladac ciekawe lekcje i powtarzać materiał do sprawdzianu klasy VIII.

 

 

CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE  

To program edukacyjny przeznaczony dla przedszkoli, któego celem jest kaształtowanie dobrych nawyków, także higienicznych.

 

II EDYCJA PROGRAMU "MAGICZNA MOC BAJEK"

Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

 

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM!

Głównym celem projektu jest zatem wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

 

TYDZIEŃ POLSKICH BAJEK

Głównym celem projektu było zainteresowanie dzieci bajkami naszego dzieciństwa, które są niezwykle piękne i każda z nich ma w sobie pewien przekaz.

 

UNIWERSYTET DZIECI

Projekt jest dedykowany nauczycielom klas 2-4. W ramach projektu nauczyciel zrealizuje cykl 8 scenariuszy lekcji.
500 nauczycieli, którzy jako pierwsi zrealizują i ocenią pierwszą lekcję w projekcie, otrzyma analogowy zestaw edukacyjny wraz z pakietem powitalnym. 
 
 

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA -to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. 

 

LEPSZA SZKOŁA

Główne cele projektu to: badanie efektywności nauczania, rozwijanie integracji międzyprzedmiotowej i kształcenie nauczycieli. Uczestnictwo w projekcie dzięki specjalistycznym testom daje nauczycielom możliwość badania kompetencji uczniów, porównania wyników swoich klas z wynikami uczniów w całej Polsce, zaplanowania pracy na cały rok szkolny oraz analizy osiągnięć uczniów.
 

 

 „Szkoła pamięta” to akcja MEN. Uczestniczylismy w niej już w ubiegłym roku szkolnym.  Jej celem jest upamiętnieniea ważnych rocznic i wydarzeń historycznych. Ttegoroczna edycja akcji, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, koncentrowana jest  przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych. 

 

 

MLEKO W SZKOLE - to program dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne. 

 

Rok szkolny  2019/2020

 

Akcja "Szkoła do hymnu"

  

 

Akcja "Szkoła Pamięta"

PROJEKT EDUKACYJNY GWO - LEPSZA SZKOŁA

 

Przedszkole realizuje projekt czytelniczy "Magiczna moc bajek"
Głównym celem Projektu i grupy jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.


 
      

Druga część projektu  "Buduję, koduję, programuję..." obejmie uczniów z klasy pierwszej


 

 

 

Rok szkolny  2018/2019

Projekt "Buduję, koduję, programuję..."

Uczniowie klasy II wzięli udział w projekcie  „Buduję, koduję, programuję” . Szkoła otrzymała niezbędne materiały i urządzenia do realizacji tego zadania: tablet, gry Scottie GO!! oraz Ozoboty. Zajęcia prowadziła pani Magdalena Drożdż. Dzieci podczas zajeć przygotowały się  do myślenia algorytmicznego, kodowania i programowania. Odbyły również jeden wyjazd do Torunia do Akademii Wiedzy.

 

 

HISTORIA W KOLORACH - projekt edukacyjny IPN

„Historia w kolorach” to projekt edukacyjny IPN. Głównym jego odbiorcą są dzieci.  Celem tego projektu jest zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków.

https://historiawkolorach.ipn.gov.pl/

 

PROJEKT EDUKACYJNY GWO - LEPSZA SZKOŁA

Sesje z plusem to ogólnopolski program badający kompetencje matematyczne uczniów w szkole podstawowej.

 

Projekt "Piękna nasza Polska cała"

“Piękna Nasza Polska Cała”, to projekt realizowany w przedszkolu. Jest on odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków- 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.
Cele ogólne:

  • Kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski.
  • Kształtowanie tożsamości narodowej dzieci

 

PROGRAM  ,,MLEKO W SZKOLE'' 

Szklanka mleka to program edukacyjny prowadzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Agencję Rynku Rolnego. Program ten promuje zdrowe odżywianie zachęcając dzieci i młodzież do spożywania mleka i przetworów mlecznych oraz kształtuje trwałe nawyki konsumpcji mleka i jego przetworów. Program „Szklanka mleka" ma także edukacyjny charakter przyczyniając się do zwalczania otyłości.

 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

Mistrzowie kodowania

Uczniowie klas IV-VI w ubiegłym roku szkolnym w roku szkolnym 2017/2018 brali udział w programie "Mistrzowie kodowania" .
 Programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego - trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany. Uczniowie chętnie poznają tajniki programowania.

 

 


                                        

Bezpieczna +

Głównym celem programu „Bezpieczna+, jest poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią. 
Realizowane w ramach programu działania będą obejmowały w naszej szkole obszar - bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni.

 

 

 

Pozostały ślady - zapomniane obozy pracy w Broniewie i Dąbrowie Wielkiej"

"Pozostały ślady - zapomniane obozy pracy w Broniewie i Dąbrowie Wielkiej Jest to projekt realizowany przez stowarzyszenie Pegaz Aktywni na rzecz Gminy Złotniki Kujawskie.

Jest on finansowany w ramach PROGRAMU RÓWNAĆ SZANSE - 2015 - GRANTY MODELOWE- REPLIKACJE.
Realizatorem jest Unisławskie Towarzystwo Historyczne.

 

Projekt realizowany jest od lipca do października 2015 r. Jego osią tematyczną jest poszukanie w dokumentach oraz śladów materialnych po istniejących na terenie miejscowości Broniewo ( gmina Złotniki Kujawskie) i Dąbrowa Wielka ( w sąsiadującej Gminie Nowa Wieś Wielka) niemieckich obozów pracy oraz wykonanie na tej podstawie zebranych materiałów fotokomiksu. W realizację projektu zaangażowana była młodzież w wieku 13-19 lat z terenu Gminy Złotniki Kujawskie.
Już w miesiącu lipcu ogłoszono nabór do projektu. Pierwsze spotkanie obyło sie w miesiącu wrześniu. Uczestników zapoznano na nim z celami projektu i planowanymi założeniami.
W kolejnych miesiącach zorganizowano warsztaty fotograficzne, na których uczestnicy poznali podstawy fotografii, samodzielnie wykonywali zdjęcia oraz dokonywali ich obróbki. 
Nawiązano również współpracę ze straszymi mieszkańcami Gminy Złotniki Kujawskie. Pan Ciszewski pełnił funkcję przewodnika w miejscach obozów z II wojny światowej. 
Odbyły się również dwie wycieczki rowerowe. 
Jedna na trasie Gniewkówiec - Broniewo– Bronimierz – Gniewkówiec, podczas której wykonano zdjęcia w miejscach związanych z obozem pracy w okresie II wojny światowej. Druga z natomiast na odcinku Gniewkówiec – Dąbrowa Wielka. Jej celem było wykonanie fotografii miejsc związanych z obozem pracy. 
Na warsztatach historyczno - dziennikarskich - opracowano fabułę komiksu a na warsztatach fotograficznych uczestnicy zapoznali się z programem Corel Photoshop- Paint, dokonali wyboru fotografii i pracowali nad komiksem. 

 

 

"BIBLIOTEKA NARODOWA. Narodowy program rozwoju czytelnictwa."

Szkoła Podstawowa w Gniewkówcu jest partnerem Biblioteki Publicznej Gminy Złotniki Kujawskie w ramach Programu Biblioteki Narodowej

"Zakup nowości wydawniczych do bibliotek Priorytet 2 -Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych"

 

 

"Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły" 

W ramach projektu szkoła otrzyma wsparcie w postaci szkoleń i warsztatów podnoszących kompetencje w zakresie umiejętności podejmowania i podtrzymywania współpracy w szkole. Do udziału w projekcie zakwalifikowano 467 szkół podstawowych. W każdej ze szkół do projektu wybrano 6 przedstawicieli 
(2 rodziców, 2 uczniów i 2 nauczycieli).Wezmą oni udział w szkoleniach.

W kwietniu dniach 3 i 4 kwietnia 2014 roku przestawiciele naszej szkoły (2 uczniów, 2 rodziców, pani dyrektor i nauczyciel), wzięłi udział w szkoleniu. Celem działań szkoleniowych było przekazanie wiedzy na temat roli i zadań Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i współpracy na terenie szkoły, a także wsparcie nauczycieli, uczniów i rodziców w tworzeniu wspólnej koalicji dla uczenia się, rozwoju i dorastania dzieci i młodzieży.Jest to pierwszy etap tego programu. W trakcie szkolenia przedstawiciele szkoły zdobyli wiedzę i uczyli się jak stworzyć program współpracy. 

25 kwietnia odbyła się debata uczniów, 16 maja rodziców a 4 czerwca nauczycieli.. 

Na warsztatach 6 czerwca 2014 roku uczniowie, rodzice i nauczyciele przedstawili wnioski ze swojej debaty.

 

 

"Zachować pamięć - z nową wiedzą w lepszą przyszłość"

W ramach projektu partnerskiego pn. "Zachować pamięć – z nową wiedzą w lepszą przyszłość" uczniowie i uczennice będą gromadzić i opracowywać materiały do wydrukowania publikacji książkowej opisującej historię, obyczaje i tradycje trzech sołectw wchodzących w skład obwodu szkoły: Gniewkówca i Gniewkówca - Karczówki, Dobrogościc oraz Tupadeł i Broniewa. 
W toku realizacji Projektu w szkole odbywać się będą dla wszystkich dzieci ciekawe i rozwijające zajęcia:
- edukacyjno-historyczne „Zachować pamię攠
- artystyczne „Plastyka w służbie pamięci - moje drzewo genealogiczne”
- informatyczno–redakcyjne „O przeszłości dla przyszłości”
- warsztaty języka angielskiego eTwinning „Our history”
- teatralno- muzyczne „Muzyką malowane”
- rekreacyjno – sportowe (m.in. „Gry i zabawy naszych dziadków” oraz zajęcia na basenie).
Ponadto wszystkich uczniów klas I-VI czekają darmowe wycieczki i lekcje wyjazdowe.
Zwieńczeniem działań będzie wydruk publikacji książkowej pt.Zachować pamięć, w której zamieszczone zostaną zdjęcia, zebrane dokumenty, opisy wspomnień, pozyskane od mieszkańców całej naszej gminy. 
Projekt realizowany jest w 3 sołectwach Gminy Złotniki Kujawskie, czyli w następujących miejscowościach: I sołectwo: Gniewkówiec, Gniewkówiec- Karczówka, II sołectwo: Tupadły, Broniewo i Bronimierz, III sołectwo: Dobrogościce. 
Beneficjentami projektu jest w sumie 44 uczniów Szkoły Podstawowej w Gniewkówcu.

 

 

"Jesteśmy uczestnikami i twórcami kultury" - cykl zajęć edukacyjno- kulturalnych, wyrównujących szanse społeczne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gniewkówcu, kultywujących historię
 
Projekt "Jesteśmy uczestnikami i twórcami kultury" zakłada cykl zajęć, podczas których uczniowie naszej szkoły będą mogli odbyć warsztaty m.in. plastyczny, dziennikarski - wynikiem tych działań będzie zorganizowanie wystawy dla rodziców i mieszkańców pobliskich wsi oraz publikacja dotycząca historii Gniewkówca. Przewidujemy również zorganizowanie wyjazdów do teatru i Muzeum Piernika w Toruniu, dzięki czemu uczniom dostarczone zostanie doświadczenie uczestnictwa w kulturze, zapoznają się w praktyce z zasadami zachowania się w instytucjach kultury.
 
 
 
Przedsięwzięcie pod nazwą "Nowe umiejętności - lepsza przyszłość" skierowane jest do przede wszystkim dla mieszkańców wsi Gniewkówiec, Tupadły, Broniewo i Dobrogościce i okolic. Projekt zakładał udział 33 uczestników: rolników, absolwentów i uczniów klas starszych Szkoły Podstawowej w Gniewkówcu, osób poszukujących pracy i kobiet będących członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich w Gniewkówcu. W ramach realizacji projektu chcemy zrealizować następujące działania podzielone na 4 grupy szkoleniowe ( dla młodzieży w dwóch grupach ze względu na przewidywaną frekwencję ):

 

a)przeprowadzenie szkolenia dla rolników w zakresie posługiwania się komputerem i Internetem dla potrzeb prowadzenia własnego gospodarstwa

 

b)przeprowadzenie szkolenia z zakresu obsługi komputera na poziomie podstawowym, obsługa programów biurowych i wykorzystanie Internetu dla członkiń Koła Gospodyń Wiejskich,

 

c)przedstawienie młodzieży możliwości korzystania z programów, które przyczynią się do podniesienia poziomu i adekwatności wykształcenia do wymagań współczesnego świata.

 

Projekt zakłada iż osoby dorosłe uczestniczące w szkoleniach dostrzegą ułatwienia jakie niesie ze sobą wykorzystanie w pracy komputera i Internetu. Dzieci i młodzież poznają bogatą ofertę ciekawych programów edukacyjnych i zaczną wykorzystywać w czasie wolnym komputer do innych celów niż tylko gry.

 

Wycieczka edukacyjna w ramach programu "Podróże historyczno-kulturowe w czasie i w przestrzeni"

Kraków 2007

 

"Nowe umiejętności - lepsza przyszłość" - wykorzystanie nowoczesnych technologii dla podnoszenia poziomu życia na obszarze wsi Gniewkówiec i w jej okolicach

 

 

"W dużej mierze od nas zależy, czy marzenie stanie się planem,
a plan jutrzejszym faktem."

We wrześniu 2002 roku przystąpiliśmy do akcji "Szkoła z klasą", organizowanej przez Gazetę Wyborczą i objętą Honorowym Patronatem przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

W ramach akcji podjęliśmy następujące zadania:

1.Dobrze wyjaśniamy, ciekawie uczymy.
2.Czego będziemy uczyć i wymagać?
3. Czy uczymy myśleć?
4. Jak uczymy współpracy?
5. Szkoła bez przemocy
6. Dostępny komputer i Internet

We wrześniu 2003 roku otrzymaliśmy certyfikat "Szkoły z klasą".

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Szukaj nas na